Red Slip Dress and Cherries 🍒

Majka Višna-12.jpg

Assimilation back in Prague ✔️

Uni routine  ✔️

Healthy lifestyle ✔️

Crazy online shopping ✔️

Running from public transport controller ✔️

Tak a už som znova pražanda, späť v kolotoči povinností, fitkového štafírovania sa a internetového nakupovania. Dávam si dokopy program výstav a koncertov na najbližšie mesiace a takisto rozmýšlam nad lekciami power jógy.

Čo sa týka outfitov, som stále trocha strachoput ich zverejňovať na blogu (aj keď o tom môj blog vlastne je haha). Príde mi veľa oblečenia z nákupov na internete a čaká ma aj ultimátny výkup Pražských sekáčov (bude článok) a s chýbajúcimi kúskami do mojich plánovaných outfitov, vám budem môcť konečne ukázať, na čom som celý čas pracovala (pretože móda je umenie a umenie potrebuje čas).

Zatiaľ niekoľko fotiek z nedávneho fotenia s Jarindom.

// So I am that Prague girl again, back in the responsibilities, showing-off at the gym (lol) and internet shopping (yeyy). I am putting together art program in Pragii for next couple of months and I am also flirting with the idea of power yoga. 

About the fashion…I am still very self-conscious when it comes to publishing my outfits on my blog (although that´s what my blog is about, my gosh). I will soon receive some clothes from my online shopping mania I got last week and also second-hand craziness is awaiting me very soon. With the missing pieces for my fall outfits I will be (hopefully) finally show, what I was working on (because fashion is art after all, and art takes time). //

Majka Višna-9

Majka Višna-3

Majka Višna-23

Majka Višna-8

 

mariestupak

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s