Truffle Mac & Cheese + Browniess

_DSC0090

Milujem varenie! Mám pár dní voľna z práce a tak som si dala takú menšiu kuchynskú výzvu. Dala som dokopy klasické krémové makaróny so syrom , preliala som ich slušnou vrstvou hľuzovkového oleja a do ešte teplých makarónov som zamiešala baby špenát (takto si udrží chrumkavosť aj keď trocha zmäkne) a kúsky grilovaného kurčaťa.  Nedalo mi a spackala som aj čokoládový kakaový koláč (sladké musí byť).

Dnes ešte skočím do fitka, pokúsim sa nafotiť nejaký outfit a večer skočíme vonka na čajiiik. Ak by vás zaujímali recepty na moje kuchťákoviny, napíšte so komentáru a jednoznačne ich sem pridám. Zatiaľ papa.


// I love cooking sooo much! I have couple of days off the work so I set myself a lil´ cooking challenge. I put together creamy mac and cheese which I topped with a lot of truffle oil and mixed with baby spinach and pieces of grilled chicken. Of course, I couldn´t help myself and I made chocolatey cacao cake also ( never not eating sweets). 

Later today I wanna hit the gym, train those non-existing muscles, make a quick OOTD photo shoot and hopefully go out and chill at the evening. If you are interested in recipes , just leave a comments and I will add them ASAP. Kisskiss. //

MARIEVAS_COOKING

MARIEVAS_COOKING2

 

MARIEVAS_COOKING1

 

mariestupak

4 thoughts on “Truffle Mac & Cheese + Browniess

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s